instagram takipçi arttırma yolları

instagram takipçi arttırma yolları

Sosyal medyada takipçi edinmek insanların uzun zamandır meşgul olduğu durumlardan biri olur hale gelmiştir. Bu pek de kolay bir şey değil aslında. İnsanların sizi takip etmesini sağlamak,  instagram takipçi arttırma yolları insanların çözüm aradığı konulardan olmuştur. Bu mecralarda çok ya da az paylaşım yapmak önemli olmamakla birlikte daha çok insanı ilgilendiren paylaşımlarda bulunmak daha etkili olmaktadır. instagram takipçi arttırma yolları konusunu maddelemek gerekir ise şu şekilde sıralayabiliriz;
Düzenli paylaşım yapın. Düzenli olarak paylaşım yapmanız sizin bu sosyal ağda ne kadar aktif olduğunuzu gösterecektir. Böylece kullanıcılar her gün sizin paylaşımlarınızı takip edecek ve merakla bekleyeceklerdir.

Birbiriyle alakalı paylaşımlar yapın. Konu bütünlüğü önemli olup kullanıcıların kafasının karışmasını da önlemektedir. Aynı tarz konuları takip eden kullanıcıların takiplerini kazanmak adına bu paylaşımlar önemlidir. Bu yüzden birbiriyle alakalı paylaşımlar yapmak takipçinizi arttıracaktır.

İlginç paylaşımlar yapın ve farklı efektler kullanın. Farklı paylaşımlar kullanıcıların dikkatini daha fazla çekecek ve sizi takip etmelerini sağlayacaktır. 

Hashtag kullanın. Hashtag kullanımı ile aynı tarz paylaşımları takip eden kullanıcılar sizi takip etmeye başlayacaklardır.  #smile gibi 10’a kadar hashtag paylaşımı yapabilirsiniz.

Ünlü kişileri örnek alın. Ünlü olan kişilerin yaptığı paylaşımları takip edip dersler çıkarabilirsiniz. 

Diğer sosyal ağlardan destek alın.  Facebook, twitter, gibi uygulamalarda instagram hesabınızı paylaşarak oradaki arkadaşlarınızı da instagram hesabınıza yönlendirebilirsiniz. 

Hedef kitlenizin paylaşımlarını beğenin. Hedef kitlenizin her paylaşımını beğenin. İstatistiklere göre bu yöntem takipleri 6.1 oranında arttırıyor.

instagram hesabınızı diğer ağlardan tanıtın. Mevcut instagram hesaplarında ve sosyal ağlarınızda hesabınızı etiketleyerek tanıtımını yapın.

Yayın saatine dikkat edin. Paylaşımlarınızı gece saat 2 ve akşam saat 5’de yayınlayın. Bu da size takipçi kazandıracaktır.

Biyografiniz bilgilendirsin. Biyografi kısmınızın olması gerektiği gibi net ve anlaşılır olduğundan emin olun.

Önerilen kişileri takip edin. Size önerilen kişileri mutlaka takip edin.

Fotoğraflarınızın net olmasına dikkat edin. Net olmayan fotoğraflar sizi takip edenler takipten çıkmasına yol açabilir.
Böylece instagram takipçi kazanma yolları na başarıyla ulaşmış olmaktasınız.  Bu yöntemlerle takipçi sayınızdaki artışı göreceksiniz.
 

2018-06-30 14:15:57

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram izlenme hilesi

instagram izlenme hilesi

instagram izlenme hilesi 2010 yılında kurulan ve daha sonra Facebook tarafından satın alınmış olan instagram son zamanların sosyal medya fenomenlerini barındırması ile dikkatleri üzerine çekmiş

instagram şifresiz beğeni

instagram şifresiz beğeni

instagram şifresiz beğeni Facebook, twitter, Swarm gibi uygulamalardan daha fazla kullanım sağlayan ve insanların daha çok beğenisini kazanan instagram uygulaması günümüzde akıllı telefon

instagram Giriş

instagram Giriş

instagram giriş İnstagram hesabı bulunmayan insan artık neredeyse yok denilecek kadar az. Pek çok yaştan kullanıcıya sahip olan instagram her geçen gün yeni üyelerle de kullanıcı sayısını